İade ve Cayma Hakkı

Falvarapet’den satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.
İade Sürecinde Farklı bir Ürünle Değişimi yapabilirsiniz.
Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını kullanın.
Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Alıcının (müşterinin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini satıcıya (mağazaya) bildirmesi gerekir. Mağaza, müşterinin talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini müşteriye hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların (müşterilerin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır.
İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.

Cayma

ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI`ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI`ya teslim edilen ürünün SATICI`ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI`ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI`ya aittir.

Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir.

Yetkili mahkeme

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Ürün İade Prosedürü

Yanlış sipariş edilen veya tarafımızdan yanlış teslim edilen, ilk kullanımda ayıplı olduğu saptanan ürünler, satış tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edilir.

İade işlemi, iade edilecek olan ürünün iade sebebi bildirilerek Falvarapet’e gönderilmesi ve iade sebebinin firmamızca onaylanıp kabulüyle gerçekleşir.

İade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.

Ambalajı açılmış ve/veya kullanılmış olan ürünler iade alınmaz.

Kargo ile gönderilen iadelerin kargo bedeli müşteri tarafından ödenir.

Ürün iadeniz kabul edildikten sonra, fatura miktarı hesabınıza alacak olarak kaydedilecektir.

İptal Prosedürü

Sipariş iptallerinizi siparişinizi onayladığınız andan itibaren 1 (bir) saat içerisinde 0533 488 89 81 numaralı telefonumuzu arayarak ya da info@falvarapet.net adresimize mail göndererek işlem yaptırabilirsiniz.

Kargo ALICININ eline ulaşmadan sipariş iptali durumunda para iadesi ürünün firmamıza geri geldiği günü takip eden 7 iş günü içerisinde yapılır.